DUYURULAR

WHV 23-Sustainable Heritage for Future in Historic İzmir” projemiz için başvurular başladı!

Merhaba Dünya Mirası Gönüllüsü;

WHV-23 kapsamındaki “Sustainable Heritage for Future in Historic İzmir-Tarihi İzmir’in Geleceği için Sürdürülebilir Miras” başlıklı projemiz 4-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

On gün boyunca, farklı disiplinlerden ulusal ve uluslararası gönüllülerle, İzmir Tarihi Liman Kenti’nin geleceğine katkı sunarken kültürel mirasa yönelik kapasitelerin arttırılması hedeflenecektir. 

İzmir’in 8500 yıllık tarihini birlikte keşfederken; Yeşilova ve Yassıtepe Höyükleri, Eski Smyrna ve Smyrna Antik Kenti Kazı Alanları ve İzmir’in tarihi kent merkezi ile sürdürülebilirlik ve kültürel miras kesişiminde farkındalık yaratmayı hedefleyeceğiz. Risk yönetimi, sürdürülebilirlik ve koruma konusunda tartışmalar yürüteceğiz. Smyrna Agorası ve Smyrna Antik Tiyatrosu kazılarına katılacak, İzmir’in dünyaca ünlü miras alanlarından Efes ve Bergama’yı yerinde ziyaret edecek, gelecekte gönüllülük mekanizmasının sağlanmasına yönelik atölye çalışmalarına katılacak, yerel ve somut olmayan kültürel mirasa dair fotoğraf ve video üretecek, daha birçok aktiviteyi birlikte gerçekleştireceğiz. 

4-15 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan proje için başvuru süreci başladı. Başvurular için katılımcıların özgeçmişlerini ve bir sayfalık motivasyon mektuplarını 31 Mayıs tarihine kadar info@unescoizmir.com adresine göndermeleri gerekmektedir.  

Bizi takip etmeyi unutmayın. 

@izmirheritagegönüllüleri